Посольство України в Республіці Словенія

, Київ 11:38

Посол України в Словенії М.Бродович взяв участь у 38-му засіданні Ради донорів Міжнародного трастового фонду (ITF) з підвищення рівня безпеки людини

11 квітня 2017, 18:24

11 квітня ц.р. Посол України в Словенії М.Бродович взяв участь у 38-му засіданні Ради донорів Міжнародного трастового фонду (ITF) з підвищення рівня безпеки людини, яке відбулося в приміщенні МЗС Словенії. В заході, крім керівництва МЗС РС та ITF, взяли участь глави дипломатичних місій країн-донорів ITF, представники міжнародних організацій.

Значна частина засідання була присвячена результатам та перспективам співробітництва ITF з Україною, реалізованим та запланованим проектам на сході України, психологічній та фізичній реабілітації українських дітей, які постраждали в зоні проведення АТО.

Окрему увагу донорів було привернуто до необхідності належної фінансової підтримки Міжнародного трастового фонду для повноцінної реалізації завдань з гуманітарного розмінування на сході України та медичної реабілітації потерпілих внаслідок російської агресії.

Особливий наголос під час засідання керівництвом ITF було зроблено на відсутності в Україні Національного центру з розмінування, що стоїть на заваді реалізації в Україні багатьох спільних проектів, а також на  відсутності відповідного законодавства.

Під час засідання досягнуто домовленості, що робоча група з представників МЗС Словенії та ITF здійснить робочу поїздку до Києва 15-16 травня 2017 року для проведення консультацій з українською стороною з метою доопрацювання проекту Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Словенія про співпрацю у сфері протимінної діяльності.