Посольство України в Республіці Словенія

, Київ 11:51

22-23 травня ц.р. відбувся Українсько-словенський бізнес- форум в м.Любляна, Словенія

23 травня 2017, 19:19

 

 

З метою активізації двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Словенією, за організаційної підтримки Посольства України в Словенії та Українсько-словенської ділової ради, 22-23 травня ц.р. в Любляні відбувся Українсько-словенський бізнес-форум.

Українська сторона була представлена бізнес-делегацією на чолі з Президентом Торгово-промислової палати України Г.Д.Чижиковим, до складу якої увійшли понад 20 українських підприємств.

Словенську сторону очолював Генеральний директор ТПП Словенії Само Грібар Міліч, який об’єднав понад 40 словенський підприємств та бізнес-асоціацій.

У форумі також взяли участь представники Українсько-словенської спілки підприємців.

Посол України М.Бродович виступив перед учасниками  бізнес-форуму з промовою, в якій, зокрема, визначив основні перспективи розвитку двосторонніх відносин:

-    Високий рівень політичного співробітництва між Україною та Словенією. Під час офіційного візиту Президента України П.О.Порошенка до Словенії 08 листопада 2016 року, за результатами зустрічі з Президентом Словенії Б.Пахором прийнято Спільну декларацію двох президентів, яка, фактично, є дорожньою картою подальшого розвитку двосторонніх відносин між країнами, та в якій, зокрема, зафіксована домовленість сприяти розвитку економічної співпраці.

-    Лібералізація візового режиму ЄС для громадян України.

-    Відновлення авіаційного сполучення між столицями України та Словенії. Перший рейс заплановано на 27 червня ц.р.

Під час бізнес-форуму Посольством України також проведено презентацію бізнес можливостей в України.

Участь у бізнес-форумі та зустрічі у форматі «B2B» дозволили представникам українського бізнесу встановити прямі ділові контакти, налагодити взаємовигідні зв’язки, отримати актуальну інформацію щодо специфіки словенського ринку та ознайомитись з досвідом функціонування Словенії на ринках ЄС.

Українсько-словенський бізнес-форум створив умови для подальшого взаємовигідного співробітництва підприємств, що працюють у сфері АПК, харчовій промисловості, енергетичному секторі, IT, машинобудуванні та фармацевтиці.