Посольство України в Республіці Словенія

, Київ 11:40

В Любляні відбулися політичні консультації між зовнішньополітичними відомствами України та Республіки Словенія

26 травня 2017, 16:42

25 травня ц.р. в Любляні проведено Українсько-словенські політичні консультації на рівні заступників міністрів зовнішньополітичних відомств України та Словенії.

В рамках політичних консультацій Заступник Міністра з питань європейської інтеграції О.В.Зеркаль провела зустріч з Державним секретарем МЗС РС Д. Бавдаж Курет, а також зустрілася в Державних Зборах (Парламент) Словенії з Головою Комітету у справах ЄС К. Ізідором Шакером, Головою Комітету у закордонних справах Й. Хорватом та Головою групи дружби з Україною, Головою Комітету з питань оборони Ж. Махнічем.

Обговорено питання двостороннього співробітництва, співпраці між ЄС та Україною в рамках  підготовки до міністерської зустрічі Східного партнерства та саміту Україна-ЄС, а також співробітництво між Україною та Словенією на багатосторонньому рівні, у т.ч. в рамках міжнародних організацій.

Сторони позитивно оцінили розвиток політичного діалогу на високому рівні, виконання домовленостей досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України П.О.Порошенка до Словенії 08 листопада 2016 року та робочого візиту Президента Словенії Б.Пахора 12 лютого ц.р. в Україну.

Республіка Словенія залишається вірною у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України, невизнання незаконної анексії Автономної Республіки Крим та Севастополя з боку Російської Федерації, а також підтримці санкцій ЄС проти РФ до повного виконання Мінських домовленостей.

Сторони привітали поступове зміцнення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, якому у подальшому сприятиме лібералізація візового режиму ЄС для України, проведений 23 травня ц.р. Українсько-словенський бізнес-форум в м. Любляна, відновлення регулярних прямих рейсів між Києвом та Любляною та заплановане проведення в кінці цього року чергового засідання Спільної українсько-словенської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Висловлено вдячність за постійну допомогу, яку надає словенська сторона у проведенні на території Словенії психосоціальної реабілітації дітей зі сходу України.