Посольство України в Республіці Словенія

, Київ 14:41

Посол України в Республіці Словенія М.Ф.Бродович взяв участь у Конференції, присвяченій 20-й річниці участі Республіки Словенія в міжнародних операціях та місіях

03 жовтня 2017, 12:58

02 жовтня ц.р. Посол України в Республіці Словенія М.Ф.Бродович взяв участь у Конференції, присвяченій 20-й річниці участі Республіки Словенія в міжнародних операціях та місіях. Захід відкривав Прем’єр-міністр Словенії М.Церар.

У рамках конференції відбулася дискусійна панель «Нові безпекові виклики в глобалізованому світі – виведення на необхідний рівень міжнародні операції та місії». Посол України М.Ф.Бродович, виступаючи на панелі, відзначив роль СММ ОБСЄ в Україні та підкреслив, що, у зв’язку із тим, що Місія є цивільною організацією, вона має обмежений мандат та обмежені можливості доступу до ОРДЛО. У цьому зв’язку є нагальною необхідністю реалізувати запропоновані у 2015 р. пропозиції України щодо введення миротворчого контингенту ООН.

Водночас, Послом М.Ф.Бродовичем було привернуто увагу присутніх, що пропозиції РФ стосовно миротворчого контингенту ООН є неприйнятними для України, оскільки Місія має покривати всі окуповані території, включно з контролем на українсько-російському кордоні. Зазначена позиція української сторони підтримана практично всіма міжнародними партнерами України.

На полях заходу також відбулася окрема зустріч Посла України М.Ф.Бродовича з Прем’єр-міністром Словенії М.Цераром, під час якої словенський високопосадовець висловив підтримку Україні щодо якнайшвидшого врегулювання ситуації на Сході України. Користуючись нагодою, Послом України М.Ф.Бродовичем було поновлено запрошення Прем’єр-міністру Словенії М.Церару відвідати Україну з офіційним візитом.