Посольство України в Республіці Словенія

, Київ 16:04

Відзначення Шевченківських днів в Словенії

10 березня, 18:24

10 березня ц.р. в рамках урочистих заходів з нагоди вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка, за організаційного сприяння КТ «Любляна-Київ», Посол України М.Ф.Бродович, співробітники Посольства та представники української громади поклали квіти до погруддя Великого Кобзаря, а також вшанували пам’ять перекладача його творів словенською мовою Йоже Абрама, який народився в Штанієлі.

У рамках заходів також відбулася поминальна літургія, яку провів отець Василь УПЦ КП, та освячення погруддя.

Під час заходу пролунали твори Т.Г. Шевченка та українські народні пісні у виконанні представників творчих колективів української діаспори «КПТ Українців «Карпати», «Українське КПТ Калина-Рієка», «УКПТ Дніпро-Рієка», «УКПТ ім. Івана Франка – Вуковар», «УКТ Україна Фріулі», «Товариство українців в Трієсті», які об’єднані в міжнародну українську спілку «Альпи-Адрія».

Посол М.Ф.Бродович звернувся до присутніх з промовою, в якій, зокрема наголосив на неоціненному значенні творчості Кобзаря для сьогодення, а також висловив впевненість у перемозі українського народу у боротьбі за європейські цінності та своє світле майбутнє.

Посольство висловлює вдячність КТ «Любляна-Київ» за організацію Шевченківських днів в м.Штанієль, які перетворилися на справжній міжнародний український культурний захід.