Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
*ОНОВЛЮЄТЬСЯ Для громадян України - яких заходів вживають в Словенії у зв'язку з COVID19
Опубліковано 11 квітня 2020 року о 15:09

* * *

Уряд Республіки Словенія 11 квітня ц.р. ухвалив Порядок про запровадження та застосування попереджувальних заходів проти поширення коронавірусу Covid-19.

Порядок запроваджує з 00:00 годин 12 квітня обов'язковий 7-денний карантин для усіх осіб, які в'їхали на територію Словенії (до цього був 14-денний).


В'їзд в країну не дозволяється іноземним громадянам, які не мають постійного або тимчасового проживання в Словенії та які не можуть надати докази адреси свого перебування на час визначеного карантину.

В'їзд в країну не дозволяється іноземним громадянам, які не мають змогу залишити територію Словенії через заходи, вжиті сусідніми країнами.

В'їзд в країну не дозволяється іноземним громадянам, які не мають постійного проживання в Словенії та інфіковані вірусом COVID-19 (або мають ознаки хвороби – підвищена температура тіла, кашель, важке дихання).

Всім категоріям осіб, які в'їжджають в країну, визначається семиденний карантин. В останній день карантину тестування на наявність вірусу SARS-CoV-2 (COVID-19) є обов'язковим. Якщо особа відмовляється від повторного тестування або його неможливо здійснити – карантин продовжується ще на 7 днів. Якщо тест негативний, карантин припиняють, але якщо він є позитивним, особу лікують відповідно до професійних рекомендацій щодо лікування осіб, інфікованих SARS-CoV-2 (COVID-19).

Карантин визначається громадянам Словенії та іноземним громадянам, які постійно або тимчасово проживають у Словенії за їхньою домашньою адресою.

Особи, які не мають постійного або тимчасового проживання в Словенії або не можуть з об’єктивних причин проживати за адресою постійного або тимчасового проживання в Словенії, підпадають під карантин за фактичним місцем їхнього перебування. Витрати карантинного утримання покладаються на саму особу.

Іноземному громадянину, який працевлаштований в Словенії, карантин визначається за адресою, вказаною в довідці роботодавця. Роботодавець повинен надати працівникові довідку, яку на кордоні особа подає перед перетином державного кордону. Роботодавець також зобов’язаний забезпечити працівника належним житлом для карантину, відповідно до рекомендацій Національного інституту громадського здоров'я Словенії. Крім того, роботодавець повинен забезпечити працівника харчуванням під час карантину.


Виключення становлять такі категорії осіб:

щоденні трудові мігранти, які мають підтвердження працевлаштування в сусідній країні, або за підписаною заявою обґрунтовують причину перетину кордону як щоденних трудових мігрантів;

тижневі трудові мігранти на кордоні з Австрією, які мають підтвердження працевлаштування в Австрії або в Словенії;

особи, метою поїздки яких є похорон близького родича в сусідній країні та які в той же день виїжджають або повертаються до Словенії та мають докази дати та часу похорону;

особи, які перевозять товари до Республіки Словенія або з них, транзитом, а також громадяни Республіки Словенія та іноземці, які прямують транзитом через Республіку Словенія в іншу країну того ж дня,

власники дипломатичних паспортів;

особи, які надають екстрені послуги, дозвіл на які було видано відповідним міністерством, члени служб охорони та порятунку, охорони здоров’я, поліції, пожежників та осіб, які здійснюють гуманітарний транзит для Республіки Словенія, які перейшли кордон для виконання своїх обов'язків;

громадяни Словенії, Австрії, Італії та Угорщини, які є співвласниками або орендарями земель і мають свою землю по обидва боки державного кордону, і виконують сільськогосподарські роботи.

* * *

Австрія з 02 квітня закрила 4 пункти перетину словенсько-австрійського кордону. Наразі відкритими залишаються 9 пунктів:

 • Kuzma – Bonisdorf
 • Trate – Mureck (відкрито щодня з 5:00 до 21:00)
 • Radlje – Radlpaß (відкрито щодня з 5:00 до 21:00)
 • Gederovci – Sicheldorf
 • Šentilj (автомагістраль) – Spielfeld (автомагістраль)
 • Gornja Radgona – Bad Radkersburg
 • Karavanke – Karawankentunnel
 • Vič – Lavamünd (відкрито щодня з 5:00 до 21:00)
 • Ljubelj – Loibltunnel (відкрито щодня з 5:00 до 21:00)

* * *

З 0:00 години 30 березня 2020 року заборонено будь-яке пересування осіб поза межами муніципалітетів, в яких особа постійно або тимчасово проживає. Пересування можливі лише у виключних випадках, з обов’язковим використанням захисних масок для обличчя та рукавиць. Виключення становлять:

 • Приїзд/від’їзд на/з роботи;
 • Здійснення сільськогосподарської діяльності;
 • Необхідність усунення безпосередньої загрози життю;
 • Догляд та допомога особам, які цього потребують;
 • Доступ до аптек, лікарень, дипломатичних та консульських установ;
 • Доступ до продовольчих магазинів, АЗС, банків, пошти, автомобільних сервісів.

 З метою захисту осіб вразливих соціальних категорій (пенсіонери, вагітні, діти) додатково введено обмеження на доступ до продовольчих магазинів. Такі особи можуть відвідувати магазини виключно з 8:00 до 10:00. Доступ інших осіб в цей час заборонений. Докладніше про це рішення англійськоюсловенською

* * *

Рішенням Уряду Словенії з 18.03.2020 введено обмеження на збір в одному приміщенні не більше 5 осіб, а також низка рішень щодо перенесення кінцевих термінів надання фінансових звітностей, подання заявок на вступ до вищих та середніх навчальних закладів, оплати кредитних зобов’язань банківським та фінансовим установам на 12 місяців тощо.

* * *

Рішенням Уряду Словенії з 0:00 години 16.03.2020 тимчасово забороняється надання низки послуг споживачам на території Республіки Словенія, таких як послуги готельного розміщення, послуги громадського харчування, оздоровчі послуги, спортивно-рекреаційні послуги, кінематографічні послуги, культурні послуги, перукарські послуги, косметичні послуги, послуги педикюру, азартні ігри. 

З 0:00 години 16.03.2020 забороняється діяльність переважної більшості підприємств роздрібної торгівлі, окрім продуктових магазинів, аптек, банків, поштових відділень, АЗС, газетних кіосків та магазинів, що продають сільськогосподарську продукцію. 

Рішенням Уряду Словенії з 16 березня 2020 о 00:00 заборонені усі пасажирські перевезення будь-яким громадським транспортом (регулярним чи нерегулярним) всередині країни, фунікулерами та підйомниками загального користування, окрім перевезення на таксі у виключних випадках.

* * *

Рішенням уряду Словенії з 17 березня 2020 о 00.00 в Словенії забороняються міжнародні повітряні перевезення всередині ЄС, також з та в країни, які не є членами ЄС.

 * * *

З 13.03.2020 введено карантин у всіх навчальних та дошкільних закладах. Урядовим указом заборонено проведення масових публічних заходів за участю більш ніж 100 осіб. 

 * * *

Надзвичайний епідеміологічний стан був оголошений з 12.03.2020 Наказом Міністра охорони здоров’я Республіки Словенія. З 22:00 години того ж дня припинені усі регулярні та тимчасові залізничні, а також автобусні пасажирські перевезення через пункти перетину кордону між Італією та Словенією.


Більше корисної інформації від словенських органів за посиланнями

- англійською https://www.gov.si/en/topics/coronavirus-disease-covid-19/

- словенською https://www.gov.si/teme/koronavirus/ 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux