Посольство України в Республіці Словенія

Київ 05:44

З історії Посольства України у Словенії

Протокол

про встановлення дипломатичних відносин

між Україною і Республікою Словенією

Україна і Республіка Словенія, керуючись обопільним прагненням розвивати відносини партнерства і співробітництва в політичній, торговельній, економічній, культурній, гуманітарній та інших галузях, вирішили встановити дипломатичні відносини з дня підписання цього Протоколу і обмінятися дипломатичними представництвами на рівні посольств.

Сторони погодились, що їхні відносини при цьому базуватимуться на Віденській конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року ( 995_048 ). Консульські зносини будуть регулюватися на основі Віденської конвенції від 24 квітня 1963 року ( 995_047 ).

Сторони домовились розвивати відносини між собою на основі принципів суверенної рівності, взаємної поваги, територіальної цілісності і невтручання у внутрішні справи одна одної відповідно до Статуту ООН ( 995_010 ), положень Хельсінкського Заключного акта ( 994_055 ), Паризької Хартії для нової Європи ( 995_058 ) та інших документів НБСЄ.

Сторони впевнені, що встановлення дипломатичних відносин між Україною і Республікою Словенією відповідає інтересам обох держав і сприятиме зміцненню міжнародного співробітництва і загального миру.

Складено в м. Києві 10 березня 1992 року у двох примірниках, кожний українською і словенською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.

За Україну                                                                        За Республіку Словенію

(підпис)                                                                                     (підпис)