• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Поширені запитання/FAQ
Опубліковано 31 березня 2016 року о 17:53

Загальні поширені запитання/FAQ (посилання на сайт МЗС України)

Термін реєстрації у поліції місця перебування громадян України з моменту в'їзду до Словенії:

3 дні (у разі зупинки в готелі, адміністрація закладу передає інформацію про ваше прибуття автоматично)

Корисна інформація для іноземців щодо перебування у Словенії:

Дозволений термін керування автотранспортним засобом у Словенії на підставі іноземного посвідчення водія

1 рік з дня реєстрації місця проживання в Словенії

Подорожі автомобілем

Для використання словенських автомагістралей необхідно придбати наклейку (віньєту) для транспортних засобів з дозволеною максимальною масою до 3500 кг і мотоциклів. Наклейки можна придбати на АЗС, в поштових відділеннях, торгових центрах та кіосках. Віньєта обов’язково має бути наклеєна на лобове скло транспортного засобу. Більш детальну інформацію про віньєти за посиланням:

www.dars.si

Корисна інформація щодо дорожнього руху в Словенії:

http://www.promet.si/portal/en/1traffic-conditions.aspx

Вимога щодо підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в'їзду та перебування у Словенії у розмірі:

70 євро для дорослих, 35 євро для неповнолітніх з розрахунку на день

Офіційні документи, видані або посвідчені компетентним органом України, визнаються чинними на території Словенії:

За наявності штампу „APOSTILLE”

Питання оформлення та обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон:

Де можна оформити біометричний закордонний паспорт?

Оформлення біометричних паспортів здійснюється:

а) на території України у територіальних підрозділах Державної міграційної служби та її сервісних центрах;

б) закордонними дипломатичними установами України.

При цьому слід врахувати, що паспортні документи виготовляються та персоналізуються централізовано - на потужностях Національного банку України, а потім надсилаються до органів, які здійснювали прийняття заяви про оформлення паспорта.

Відтак, слід рахуватися з тим, що від моменту подачі заяви про оформлення закордонного паспорта до його отримання в закордонній дипломатичній установі може пройти до 90 днів (відповідно до встановлених законодавством термінів).

Звичайно, виготовлений документ може надійти до установи і значно раніше - про 1,5 - 2-х місяців. Разом з тим, за умови відсутності дійсного паспорта, не радимо планувати поїздок на термін до 90 днів від моменту подачі клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У випадку переоформлення закордонного паспорта чи обов’язково, окрім закордонного паспорта, який підлягає обміну, подавати оригінал паспорта громадянина України, так званого «внутрішнього паспорта»?

Відповідно до процедури оформлення та обміну закордонного паспорта персональні дані особи вносяться в Єдиний державний демографічний реєстр. Подальше оформлення, обмін, видача, визнання недійсними документів, виданих на ім’я цієї особи, а також її ідентифікація здійснюється засобами цього Реєстру.

Для внесення інформації вперше до Реєстру громадяни України мають надати документи, що підтверджують таку інформацію.

Наприклад, для підтвердження місця народження подається свідоцтво про народження чи паспорт громадянина України; для підтвердження повного імені особи (зокрема по-батькові) подається паспорт громадянина України; для підтвердження місця проживання/перебування (реєстрації) - документ, виданий відповідними органами країни перебування; для підтвердження громадянства України осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням чи народженням – довідка про реєстрацію особи громадянином України; тощо.

Чи можливо здійснити обмін закордонного паспорта у Посольстві у зв'язку зі зміною особових даних (наприклад, у зв'язку з укладенням шлюбу та пов'язаною з цим зміною прізвища)? 

Обмін закордонного паспорта можливий лише:

а) якщо Ви оформили виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП), про що у закордонному паспорті є відповідна відмітка;

б) якщо Ви не  оформили ПМП, але органах Державної міграційної служби вже змінили національний (внутрішній) паспорт на нове прізвище.

Внаслідок шлюбу у мене змінилося прізвище (ім'я). Чи потрібно міняти закордонний паспорт?

До уваги громадян України, які звертаються з питання обміну закордонного паспорта у зв’язку із зміною прізвища (стосується тих громадян, які проживають/перебувають за кордоном, мають паспорт громадянина України (т.з. "внутрішній" паспорт)).

Відповідно до пункту 31 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, обмін паспорта для виїзду за кордон у разі зміни інформації (тобто зміни прізвища або імені), внесеної до паспорта для виїзду за кордон, здійснюється в порядку, встановленому для його оформлення.

У разі виникнення обставин (зміни прізвища, імені, дати або місця народження), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну, особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин/подій.

У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені.

Увага! Відповідно до пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII, паспорт громадянина України (так званий внутрішній паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. В Україні – це Державна міграційна служба та її територіальні органи. Тобто, у разі зміни прізвища (імені), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я).

Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) можна змінити лише на території України.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку із зміною прізвища або імені, визнається недійсним.

Щоб уникнути проблем зі зміною паспортних документів внаслідок зміни прізвища/імені Посольство рекомендує наступний ПОРЯДОК ДІЙ:

  1. Якомога швидше засвідчити документи про шлюб штампом апостиль та здійснити переклад документів українською мовою, переклад, виконаний на території України засвідчується нотаріусом; переклад, виконаний на території Словенії, засвідчується апостилем). Якщо обставини, які призвели до зміни паспортних даних, настали більше ніж 30 днів тому, при подачі документів до Державної міграційної служби (ДМС) або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) доведеться сплатити адміністративний штраф за несвоєчасний обмін документів;
  2. Звернутися до ДМС або до ЦНАП з метою одночасного обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на шлюбне прізвище (при обміні закордонного паспорта слід написати заяву щодо залишення Вам попереднього закордонного паспорта у анульованому вигляді та сплатити відповідне державне мито);
  3. Повертаючись з України до Словенії, надати органам паспортного контролю новий та старий паспорт для виїзду за кордон. У будь-якому випадку слід виїжджати на територію України, оскільки послуги з обміну національних паспортів не належать до компетенції закордонних дипломатичних установ України;
  4. Після повернення до Словенії - звернутися до  адміністративного органу за місцем проживання (Upravna enota) щодо обміну або отримання дозволу на проживання на шлюбне прізвище на підставі нового паспорта для виїзду за кордон. 


Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.

Громадяни України, які подали заяву на отримання міжнародного захисту, мають право на невідкладну медичну допомогу, на яку вони можуть отримати, надаючи підтвердження про статус тимчасового захисту.

Цей статус надає адміністрація округу на території якої буде проживати заявник на тимчасовий захист, а ідентифікаційна картка або рішення про отримання статусу дає змогу реалізувати права на невідкладну медичну допомогу.

Реалізація прав на невідкладну медичну допомогу біженцям з України

Громадяни України, які подають заяву на отримання міжнародного захисту, та інші особи, які в'їхали до Республіки Словенія у зв'язку з війною, мають право на отримання невідкладної медичної допомоги, яку вони можуть отримати за наявності підтвердження тимчасового захисту. Громадянин України спочатку (протягом трьох днів після прибуття) звертається до відділення поліції, де пред’являє документ, що посвідчує особу, та подає заяву на отримання тимчасового захисту. Поліція передає цю заяву та можливі наявні докази до адміністрації округу на території якого буде проживати заявник на тимчасовий захист. Ця інформація перевіряється, і особі видається ідентифікаційна карта особи з тимчасовим захистом, за допомогою якої особа може звернутися за невідкладною медичною допомогою.

Право на медичне обслуговування осіб з тимчасовим захистом визначено статтею 27 Закону «Про тимчасовий захист переміщених осіб», яка гарантує їм право на:

  1. невідкладну медичну допомогу, швидке транспортування каретою невідкладної допомоги та право на невідкладну стоматологічну допомогу;
  2. на невідкладну медичну допомогу на розсуд лікуючого лікаря, що включає:
    - збереження життєво важливих функцій, зупинку значної кровотечі або попередження кровотечі
    - попередження раптового погіршення здоров'я, яке може призвести до стійкого ураження окремих органів або життєво важливих функцій організму;
    - лікування шокових станів;
    - лікування хронічних захворювань та побічних їх наслідків, відтермінування негайного лікування яких може призвести до інвалідності, або іншого важкого погіршення здоров'я або смерті;
    - лікування станів підвищеної температури та запобігання поширенню інфекції, яка може призвести до септичного стану;
    - лікування або профілактика отруєнь;
    - лікування переломів або розтягнень сухожилля та інших травм, які потребують медичної допомоги;
    - ліки, що відпускаються за рецептом без оплати, призначені для лікування цих станів;
    - швидке транспортування каретою невідкладної допомоги та іншими транспортними засобами у вище перелічених випадках;
  3. невідкладні послуги спеціалізованої амбулаторно-лікарняної діяльності;
  4. охорону здоров'я жінок, а саме:

- надання контрацептивних засобів;

- переривання вагітності;

- медичне обслуговування під час вагітності та пологів;

  1. обов'язкові медичні огляди перед зарахуванням до навчальних закладів та під час навчання в початкових або середніх школах, в тих самих обсягах та випадках, які діють для громадян Республіки Словенія.

Окрім вище вказаного, медична комісія, призначена головою Департаменту піклування та інтеграції мігрантів, в обґрунтованих випадках може затвердити більший обсяг медичної допомоги. У цьому випадку особа, яка має право на таку додаткову медичну допомогу, повинна подати заяву до цього Департаменту на погодження такого додаткового обсягу медичної допомоги та надати необхідні відповідні докази. Якщо особі надається такий додатковий обсяг медичної допомоги, вона повинна надавати відповідну довідку під час відвідування у лікаря, в аптеці або в іншому відповідному місці.

Витрати на медичні послуги оплачує Департамент піклування та інтеграції мігрантів.

З детальнішою інформацією про цю процедуру можна ознайомитися на офіційному сайті Допомога, яку Словенія надає для громадянам України.

Медичні послуги, що входять до складу невідкладної медичної допомоги

В першу чергу необхідно звернутися до найближчої поліклініки, пункту невідкладної допомоги або амбулаторії невідкладної медичної допомоги, в межах відповідного медичного закладу. Медичні послуги, що входять до переліку невідкладної медичної допомоги, надають усі спеціалізовані амбулаторії та амбулаторії в поліклініках. У разі виникнення надзвичайних ситуацій, люди також будуть отримувати медичну допомогу без ідентифікаційної картки тимчасового захисту чи іншого документу, що посвідчує особу.

Процес отримання ліків для біженців з України

Невідкладна медична допомога також передбачає отримання ліків для всіх вищезазначених станів і для всіх хронічних захворювань. При необхідності лікар виписує рецепт у центрі невідкладної допомоги або в травмпункті. Громадянин України або його представник в аптеці подає рецепт та ідентифікаційну картку особи з тимчасовим захистом або заявника на міжнародний захист, на підставі якої він отримує лікарський засіб. Замість посвідчення особи, особа з статусом тимчасового захисту може також пред’явити копію паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу (наприклад, виписку з реєстру гостей, місця де проживає така особа)

Вибір особистого лікаря (терапевта)

У разі працевлаштування в Республіці Словенія, громадяни України зі статусом тимчасового захисту, мають усі права на обов’язкове та добровільне медичне страхування (в даному випадку на обслуговування у особистого лікаря (терапевта), особистого стоматолога).

Зараження ВІЛ/СНІД інфекціями, вірусом гепатиту В та гепатитом С

Люди, заражені ВІЛ/СНІД інфекціями, вірусом гепатиту В або гепатитом С протягом декількох років можуть не відчувати жодних ознак захворювання та не підозрювати про свою хворобу.

Без відповідного лікування, їх життя знаходиться під великою загрозою. Словенія має доступ і можливість до виявлення даних захворювань та належного медичного лікування найсучаснішими лікарськими препаратами.

Ці інфекції в Україні несуть загрозу життю громадян. Людям з встановленим в Україні діагнозом ВІЛ інфекції або гепатиту форми В, С, які розпочали спеціальне лікування, потрібно його продовження в Словенії, згідно з рекомендованим напрямком.

Незважаючи на те, що дані інфекції минають без симптомно, їх необхідно продовжувати виявляти та вживати відповідні заходи по припиненню їх розповсюдженню.

З цією метою, ми підготували анкету для переселенців з України. Вона призначена виключно для особистого користування та використовуватиметься у подальшому спостереженні та наданню медичної допомоги відповідно з виявленою потребою.


Корисні посилання:

https://www.gov.si/uk/temi/dopomoga-yaku-slovenya-nada-gromadyanam-ukrani/

https://moz.gov.ua/uk/respublika-slovenija

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux