• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Поширені запитання/FAQ
Опубліковано 31 березня 2016 року о 17:53

Загальні поширені запитання/FAQ (посилання на сайт МЗС України)

Термін реєстрації у поліції місця перебування громадян України з моменту в'їзду до Словенії:

3 дні (у разі зупинки в готелі, адміністрація закладу передає інформацію про ваше прибуття автоматично)

Корисна інформація для іноземців щодо перебування у Словенії:

Дозволений термін керування автотранспортним засобом у Словенії на підставі іноземного посвідчення водія

1 рік з дня реєстрації місця проживання в Словенії

Подорожі автомобілем

Для використання словенських автомагістралей необхідно придбати наклейку (віньєту) для транспортних засобів з дозволеною максимальною масою до 3500 кг і мотоциклів. Наклейки можна придбати на АЗС, в поштових відділеннях, торгових центрах та кіосках. Віньєта обов’язково має бути наклеєна на лобове скло транспортного засобу. Більш детальну інформацію про віньєти за посиланням:

www.dars.si

Корисна інформація щодо дорожнього руху в Словенії:

http://www.promet.si/portal/en/1traffic-conditions.aspx

Вимога щодо підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в'їзду та перебування у Словенії у розмірі:

70 євро для дорослих, 35 євро для неповнолітніх з розрахунку на день

Офіційні документи, видані або посвідчені компетентним органом України, визнаються чинними на території Словенії:

За наявності штампу „APOSTILLE”

Питання оформлення та обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон:

Де можна оформити біометричний закордонний паспорт?

Оформлення біометричних паспортів здійснюється:

а) на території України у територіальних підрозділах Державної міграційної служби та її сервісних центрах;

б) закордонними дипломатичними установами України.

При цьому слід врахувати, що паспортні документи виготовляються та персоналізуються централізовано - на потужностях Національного банку України, а потім надсилаються до органів, які здійснювали прийняття заяви про оформлення паспорта.

Відтак, слід рахуватися з тим, що від моменту подачі заяви про оформлення закордонного паспорта до його отримання в закордонній дипломатичній установі може пройти до 90 днів (відповідно до встановлених законодавством термінів).

Звичайно, виготовлений документ може надійти до установи і значно раніше - про 1,5 - 2-х місяців. Разом з тим, за умови відсутності дійсного паспорта, не радимо планувати поїздок на термін до 90 днів від моменту подачі клопотання про оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

У випадку переоформлення закордонного паспорта чи обов’язково, окрім закордонного паспорта, який підлягає обміну, подавати оригінал паспорта громадянина України, так званого «внутрішнього паспорта»?

Відповідно до процедури оформлення та обміну закордонного паспорта персональні дані особи вносяться в Єдиний державний демографічний реєстр. Подальше оформлення, обмін, видача, визнання недійсними документів, виданих на ім’я цієї особи, а також її ідентифікація здійснюється засобами цього Реєстру.

Для внесення інформації вперше до Реєстру громадяни України мають надати документи, що підтверджують таку інформацію.

Наприклад, для підтвердження місця народження подається свідоцтво про народження чи паспорт громадянина України; для підтвердження повного імені особи (зокрема по-батькові) подається паспорт громадянина України; для підтвердження місця проживання/перебування (реєстрації) - документ, виданий відповідними органами країни перебування; для підтвердження громадянства України осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням чи народженням – довідка про реєстрацію особи громадянином України; тощо.

Чи можливо здійснити обмін закордонного паспорта у Посольстві у зв'язку зі зміною особових даних (наприклад, у зв'язку з укладенням шлюбу та пов'язаною з цим зміною прізвища)? 

Обмін закордонного паспорта можливий лише:

а) якщо Ви оформили виїзд/залишення на постійне проживання за кордоном (ПМП), про що у закордонному паспорті є відповідна відмітка;

б) якщо Ви не  оформили ПМП, але органах Державної міграційної служби вже змінили національний (внутрішній) паспорт на нове прізвище.

Внаслідок шлюбу у мене змінилося прізвище (ім'я). Чи потрібно міняти закордонний паспорт?

До уваги громадян України, які звертаються з питання обміну закордонного паспорта у зв’язку із зміною прізвища (стосується тих громадян, які проживають/перебувають за кордоном, мають паспорт громадянина України (т.з. "внутрішній" паспорт)).

Відповідно до пункту 31 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, обмін паспорта для виїзду за кордон у разі зміни інформації (тобто зміни прізвища або імені), внесеної до паспорта для виїзду за кордон, здійснюється в порядку, встановленому для його оформлення.

У разі виникнення обставин (зміни прізвища, імені, дати або місця народження), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну, особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин/подій.

У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорта для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені.

Увага! Відповідно до пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року N 2503-XII, паспорт громадянина України (так званий внутрішній паспорт) видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства. В Україні – це Державна міграційна служба та її територіальні органи. Тобто, у разі зміни прізвища (імені), громадянин України зобов’язаний протягом місяця після зміни свого прізвища (імені) змінити паспортні документи на нове прізвище (ім’я).

Паспорт громадянина України (внутрішній паспорт) можна змінити лише на території України.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну паспорта для виїзду за кордон, ДМС чи його територіальний орган або підрозділ, який отримав документи для обміну паспорта громадянина України, визнає паспорт для виїзду за кордон недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу.

У разі неподання особою протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України (крім додаткової змінної інформації), документів для його обміну за наявності у ДМС відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу (під час якого змінено прізвище), зміни імені паспорт для виїзду за кордон, який підлягав обміну у зв’язку із зміною прізвища або імені, визнається недійсним.

Щоб уникнути проблем зі зміною паспортних документів внаслідок зміни прізвища/імені Посольство рекомендує наступний ПОРЯДОК ДІЙ:

 1. Якомога швидше засвідчити документи про шлюб штампом апостиль та здійснити переклад документів українською мовою, переклад, виконаний на території України засвідчується нотаріусом; переклад, виконаний на території Словенії, засвідчується апостилем). Якщо обставини, які призвели до зміни паспортних даних, настали більше ніж 30 днів тому, при подачі документів до Державної міграційної служби (ДМС) або Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) доведеться сплатити адміністративний штраф за несвоєчасний обмін документів;
 2. Звернутися до ДМС або до ЦНАП з метою одночасного обміну паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон на шлюбне прізвище (при обміні закордонного паспорта слід написати заяву щодо залишення Вам попереднього закордонного паспорта у анульованому вигляді та сплатити відповідне державне мито);
 3. Повертаючись з України до Словенії, надати органам паспортного контролю новий та старий паспорт для виїзду за кордон. У будь-якому випадку слід виїжджати на територію України, оскільки послуги з обміну національних паспортів не належать до компетенції закордонних дипломатичних установ України;
 4. Після повернення до Словенії - звернутися до  адміністративного органу за місцем проживання (Upravna enota) щодо обміну або отримання дозволу на проживання на шлюбне прізвище на підставі нового паспорта для виїзду за кордон. 


Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux