• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Словенією
Опубліковано 19 серпня 2012 року о 18:51

Українсько-словенське культурно-гуманітарне співробітництво

Правову основу українсько-словенського культурно-гуманітарного співробітництва становить Протокол про співробітництво між МЗС України та МЗС Республіки Словенія від 28 січня 1994 року, Угода між Урядом України та Урядом Республіки Словенія про співробітництво в галузі культури, науки та освіти від 12 травня 1997 року (набула чинності 23 березня 2000 року) і Протокол про співробітництво у галузі культури між Міністерством культури і туризму України та Міністерством культури Республіки Словенія на 2007-2011 рр. від 27 червня 2007 року.

У рамках реалізації положень згаданих двосторонніх документів Посольством активно проводиться робота для забезпечення та розвитку українсько-словенських відносин в гуманітарній сфері, які є важливою складовою двостороннього співробітництва між країнами, а також популяризації України за кордоном.


Культурні заходи, які щорічно організовуються в Словенії, присвячені таким важливим подіям в історії України як День Соборності, День Вишиванки, річниця Революції Гідності, День пам’яті та примирення, День гідності та свободи, День Конституції України, День Прапора, День незалежності, роковини Голодомору в Україні та інші, значно сприяють підвищенню іміджу нашої держави та обізнаності іноземної спільноти в історії, традиціях, культурі України.


Щорічно однією з основних подій культурного життя української громади Словенії, до якої активно залучається словенська громадськість, є відзначення  річниць від дня народження Т.Г. Шевченка. Відповідні урочистості відбуваються в місті Штанієль, де встановлено бюсти Т.Г. Шевченку та перекладачу його творів словенською мовою Йоже Абраму. В урочистих заходах (покладання квітів, виступи українських та словенських творчих колективів та окремих артистів тощо) беруть участь представники центральної та місцевих влад Словенії, діячі культури, словенські та іноземні дипломати, словенська громадськість.


Щороку у травні словенська громадськість та представники місцевої влади міста Мурська Собота разом з Посольством та українською громадою Словенії беруть участь у церемонії вшанування пам’яті українських воїнів, які загинули в роки Другої світової війни на теренах Словенії.


Зростанню інтересу словенської громадськості до української культури, історії, українських національних традицій значною мірою сприяє діяльність українських громадських організацій Словенії: товариства українців Словенії «Карпати», культурно-освітньої організації «Рукавичка» та культурного товариства «Любляна-Київ».


З метою надання сприяння розвитку двосторонньої співпраці Посольство підтримує активні контакти з провідними словенськими музеями та науковими інституціями. Особлива увага приділяється реалізації спільних культурно-мистецьких проєктів, розширенню зв’язків між відповідними як громадськими, так державними організаціями.

 

Окремої уваги заслуговує співробітництво між істориками-експертами України та Словенії. У рамках згаданої співпраці Посольство продовжує реалізовувати масштабний проєкт з реконструкції двох пам’ятників, встановленим українським військовим в роки Першої світової війни на території сучасної Словенії.


На окрему увагу заслуговує співробітництво між Україною та Словенією у гуманітарній сфері. З 2014 р. в оздоровчому комплексі «Дебелі Ртіч» на узбережжі Адріатичного моря, за підтримки МЗС Словенії, Міжнародного Трастового Фонду (ITF) з підвищення рівня безпеки людини та Червоного Хреста Словенії, реалізується програма психологічної реабілітації українських дітей, батьки яких загинули або були поранені в ході бойових дій на Сході України.  В рамках взаємодії з Міжнародним Трастовим Фондом (ITF) з 2015 р. в реабілітаційному центрі «СОЧА» проходить протезування та реабілітацію дівчинка з України Наталія Лафазан, яка постраждала під час обстрілу бойовиками під Маріуполем у серпні 2015 р.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux