На відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Посольство України в Республіці Словенія провело у м. Мурська Собота церемонію вшанування пам’яті воїнів, які загинули в роки Другої світової війни на теренах Словенії, визволяючи Європу від нацизму.
Цього року до церемонії вшанування пам’яті воїнів-визволителів приєдналися керівники Посольств Азербайджану та Грузії в РС.
У заході також взяли участь мер м. Мурська Собота А. Євшек, представники муніципалітету, української громади та словенської громадськості.
Вінки від Посольства України, української діаспори в Словенії, а також Посольств Азербайджану і Грузії були покладені до пам’ятника воїнам-визволителям Мурської Соботи, серед яких було багато українських військових.
Вінки та живі квіти були також покладені на могили героїв, похованих на міському кладовищі. Пам’ять загиблих воїнів було вшановано хвилиною мовчання. Почесна Варта Збройних Сил Республіки Словенія пройшла урочистим маршем та віддала честь загиблим героям. Було виконано державні гімни чотирьох країн.
Посол України М. Кириченко звернувся до учасників заходу з промовою, у якій, зокрема, нагадав про жертви, якими обійшлася людству Друга світова війна та закликав до недопущення повторення трагічних сторінок минулого. Захід висвітлювався словенськими ЗМІ.
У своєму інтерв’ю Посол М. Кириченко зазначив, що з цього року Україна відмовилася від радянського-російського формату святкування Дня Перемоги та переходить на європейські традиції відзначення 8 та 9 травня. Посол наголосив, що головна увага при цьому має бути зосереджена не на помпезних військових парадах, які є своєрідною формою пропаганди війни, а на вшануванні пам’яті мільйонів загиблих у Другій світовій війні та турботі про ветеранів.
Було також зазначено, що, на жаль, сьогодні керівництво РФ, керуючись своїми геополітичними та імперськими амбіціями, штовхає світ до нових конфліктів, нового протистояння між народами та державами, до нових жертв. «Не допустити сповзання людства до нової світової війни є нашим обов’язком перед прийдешніми поколіннями», – зазначив Посол.