• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Спільна Декларація Президента України Петра Порошенка та Президента Республіки Словенія Борута Пахора
Опубліковано 08 листопада 2016 року о 16:03

Президент України Петро Порошенко 8 листопада 2016 року на запрошення Президента Республіки Словенія Борута Пахора здійснив офіційний візит до Республіки Словенія.

 

За підсумками переговорів ми, Президенти України і Республіки Словенія,

підтверджуючи свою відданість основоположним принципам та нормам міжнародного права, зафіксованим у засадничих документах ООН і ОБСЄ, зокрема повазі до незалежності, суверенітету, непорушності кордонів та територіальної цілісності держав;

підтверджуючи свою відданість мирному вирішенню конфліктів та повазі до рішень міжнародних судів і трибуналів,

стверджуючи свою відданість демократичним стандартам та принципу верховенства права,

підтверджуючи добрі та дружні відносини між державами, політичну співпрацю та співпрацю у галузі економіки, культури та науки між Україною та Республікою Словенія:

Визнаємо, що суверенність та непорушність кордонів в Україні має ключове і вирішальне значення для безпеки всіх європейських держав.

Повторюємо, що анексія Автономної Республіки Крим та Севастополя з боку Російської Федерації є грубим порушенням міжнародного права. Тому Республіка Словенія залишається вірною невизнанню незаконної анексії Автономної Республіки Крим та Севастополя з боку Російської Федерації.

Сповнені рішучості активізувати політико-дипломатичні зусилля як  на  двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій з метою збереження територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України та захисту прав українських громадян на всій території України, включно із захистом прав кримських татар.

Засуджуємо акт агресії на території Донецької та Луганської областей на сході України та закликаємо Російську Федерацію негайно припинити надання фінансової, військової та іншої допомоги місцевим сепаратистам.

Закликаємо міжнародну спільноту продовжити зусилля щодо повної імплементації Мінських домовленостей з метою відновлення міжнародного правопорядку та територіальної цілісності України в рамках її міжнародно визнаних кордонів. Республіка Словенія й надалі докладатиме свої зусилля для відновлення суверенітету та територіальної цілісності України та підтримуватиме політику санкцій ЄС щодо Російської Федерації аж до повної імплементації Мінських домовленостей.

Висловлюємо свою рішучу та дієву підтримку Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні в реалізації її мандату, в тому числі її повному та безперешкодному доступу до усієї території України та українсько-російського державного кордону.

Підкреслюємо невідкладність зміцнення співпраці у рамках міжнародних та регіональних організацій, подальшої консолідації всебічних зусиль у боротьбі з міжнародним тероризмом та організованою злочинністю. Підкреслюємо ключову роль трансатлантичної єдності для забезпечення безпеки та стабільності в Європі та вітаємо політику «відкритих дверей» НАТО. Визнаємо право усіх держав на вільне самовизначення щодо власної безпекової орієнтації. Словенія в дусі підтримки політики «відкритих дверей» НАТО підтримує реформи, які наближають Україну до міжнародних стандартів альянсу.

Погоджуємося щодо надання нового імпульсу для поглиблення українсько-словенського партнерства, заснованого на засадах солідарності та взаємної підтримки у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурній, гуманітарній та інших сферах. У цьому контексті ми домовилися, зокрема, сприяти розвитку економічної співпраці у галузях, які обидві держави вважають перспективними. Додаткову увагу потрібно приділити просуванню туристичних потенціалів наших держав, в тому числі покращенню транспортних сполучень.

Із задоволенням підкреслюємо позитивний ефект тимчасового застосування Угоди про асоціацію між ЄС та Україною включно з поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі між ЄС та Україною. Словенія вітає проведені реформи та готова надати Україні допомогу щодо імплементації Порядку денного Асоціації та реформ, які потрібні для імплементації УА/ЗВТ, що призведе до політичної асоціації та економічної інтеграції в ЄС України.

Враховуючи те, що Україна виконує всі критерії Плану дій візової лібералізації, підтримуємо рішення ЄС щодо скасування вже найближчим часом необхідності отримання віз для громадян України, що сприятиме розширенню всебічних міжлюдських контактів між Україною та Республікою Словенія, а також пришвидшить економічну співпрацю між Україною та Республікою Словенією.

Погодилися щодо подальшого надання допомоги Україні для пом'якшення гуманітарних наслідків триваючого акту агресії на території Донецької та Луганської областей на сході України. Докладатимемо спільних зусиль щодо зміцнення співпраці в галузі гуманітарного розмінування та знешкодження небезпечних вибухових залишків зіткнень у рамках проектів, що реалізуються в Україні ITF – Фондом з підвищення рівня безпеки людини.

Підтримуємо дослідження подій, які є спільною історією наших народів, та вітаємо початок співпраці істориків у контексті 100-ї річниці Першої світової війни. Прагнемо достойного вшанування полеглих українських та словенських солдатів на Галичині та на фронті Соча.

Президент України Петро Порошенко

Президент Республіки Словенія Борут Пахор

http://www.president.gov.ua/news/spilna-deklaraciya-prezidenta-ukrayini-petra-poroshenka-ta-p-38680

 

Спільна Декларація Президента України Петра Порошенка та Президента Республіки Словенія Борута Пахора

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux