• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Виступ Посла з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення та 72-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війни
Опубліковано 11 травня 2017 року о 10:40

Шановний пане мер, шановні панове посли, дорогі друзі та учасники сьогоднішнього заходу!

8 травня 1945-го року після шестирічної війни був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. В 2015 році Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює звичне державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ще в березні 39-го українці Закарпаття першими на нашій землі відчули смертельний подих майбутньої трагедії. А у вересні того ж року, вже по інший бік від Карпат, понад сто тисяч українців вступили у нерівний двобій з вермахтом у складі Війська Польського.

З Україною пов’язані вирішальні та найзапекліші баталії на радянсько-німецькому фронті. Тоді на нашій території було проведено 29 із сімдесяти шести операцій всієї Другої світової війни.

Українці воювали в Червоній армії, в радянських партизанських з’єднаннях, в лавах опору європейських країн; у складі канадської, американської, австралійської, британської та інших армій та в лавах Української  повстанської армії.

А ще десятки мільйонів працювали в тилу. Я повторюю, десятки мільйонів ! Нехай це затямлять ті, хто хоче применшити роль України у антигітлерівській коаліції і у звільненні від коричневої чуми всієї Європи.

То була, є й буде наша перемога!

 

Нині на Сході Європи, на території України відбувається безпрецедентне з часів Гітлера та Сталіна порушення норм міжнародного права. Хижа й ненажерлива імперія знову не рахується з державними кордонами і прагне розширити свій так званий життєвий простір. Україна знову дає відсіч, - хіба що з тією різницею, що зараз ворог прийшов до нас не з Заходу, а зі Сходу. 

Агресивна політика нашого східного сусіда забрала життя вже більше 10000 мирних громадян України. Більше 1000 зникли безвісти, а понад 20000 - поранено. 1 млн. 800 тисяч людей внаслідок так званої "Русской весны" стали біженцями та вимушені були рятуватися по усій Україні. Тільки за чотири місяці цього року, в умовах так званого «припинення вогню», ми втратили майже 100 наших бійців.

Ми виконуємо Мінські угоди, але наші воїни отримують, коли це необхідно, наказ відкривати вогонь у відповідь. Словом, дають відсіч провокаціям ворога.

 

На «дипломатичному фронті» ми докладаємо всіх зусиль для продовження секторальних, економічних санкцій проти Російської Федерації, які були запроваджені на знак солідарності з Україною країнами Європейського Союзу, США, Канадою, Австралією та багатьма іншими країнами. Час від часу в деяких європейських країнах лунають голоси про нібито неефективність санкцій. Що ж, якщо комусь вони видаються неефективними, то слід не знімати їх чи пом’якшувати, а, навпаки - продовжувати і посилювати!

Будь-яким крокам з політичного врегулювання має передувати  відчутний прогрес в питаннях безпеки. Йдеться насамперед про реальне припинення вогню. Реальне виведення російської військової техніки. Повний доступ ОБСЄ до всіх окупованих територій, включаючи лінію зіткнення і неконтрольовану ділянку україно-російського кордону.

Я переконаний у вірності дій України і безальтернативності Мінських угод. Доказами є мирне небо над переважною більшістю території України, потужна світова солідарність з Україною, санкції, які запроваджені за невиконання Мінських угод. І те, що ворог зараз заблокований на далеких східних рубежах – це теж ефективність Мінських угод.

 

 

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам другої світової війни.

Ми пишаємося тим, що народи наших країн внесли вирішальний внесок у досягнення перемоги і спасіння людства від нацистського поневолення. Віддаємо належне тій величезній ролі, яку відіграли у розгромі фашизму всі держави антигітлерівської коаліції. Багато десятків мільйонів людей віддали свої життя в ім’я досягнення Перемоги.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни».

 

Я бажаю усім нам і нашим державам миру!

Вітаю вас, шановні учасники сьогоднішнього заходу, з Днем пам’яті та примирення та з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Слава всім воїнам-переможцям у Другій світовій війні! Слава офіцерам і солдатам, які воювали в Червоній армії, партизанських загонах та у військових з’єднаннях країн антигітлерівської коаліції!

Слава всім, хто захищав наші країни від агресії з боку нацистського Третього рейху!

Вічна пам’ять тим, хто у часи Другої світової війни загинув за свободу та незалежність наших держав!

Дякую за увагу. 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux