• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Стаття Посла України М.Ф.Бродовича в словенському інтернет виданні "Portal Plus" "Повага до міжнародного права в "російський спосіб"
Опубліковано 02 листопада 2018 року о 11:27

Політичні процеси, які наразі відбуваються у світі, вимагають проактивної та рішучої позиції міжнародного співтовариства. Дозволяючи державам-агресорам «керувати світом» та встановлювати свої «правила гри», ми поступово перетворюємося на пасивних учасників цього процесу, при цьому втрачаємо свою національну ідентичність та нівелюємо європейські цінності.

Яскравим прикладом такої поведінки є агресивна Росія, яка нехтуючи прийнятим міжнародним документам у рамках низки міжнародних організацій (ГА ООН, ПАРЄ, ОБСЄ, ПА НАТО, КМРЄ), вже п’ятий рік поспіль намагається реалізувати свою брутальну та протиправну політику по відношенню до України. Для прикладу, так звана Велика вітчизняна війна Радянського союзу проти фашистської Німеччини, як складова   Другої світової війни, тривала 1418 днів, а російська агресія проти України триває вже більше 1470 днів.

Імперські амбіції Кремля направлені на реалізацію політики нестабільності та розколу серед країн Європейського Союзу, а також поширення своєї експансії на цей регіон.

Лише шляхом об’єднання та консолідації сил можливим є подолання наслідків агресивної політики офіційної Москви, яка веде гібридну війну не тільки проти України, але й проти ЄС, НАТО, США.

20 лютого виповнилося 4 роки з часу незаконної окупації частини української території – АР Крим та м.Севастополь, що призвело до численних як людських жертв, так і економічних втрат. Як наслідок, 7% території України знаходиться під тимчасовою окупацією, 20% української економіки та промислових об’єктів захоплено або знищено російською стороною.

Завдяки послідовним та зваженим діям міжнародної спільноти, зокрема прийнятим в рамках ГА ООН резолюціям, що підтверджують, що Крим є невід’ємною частиною України, а остання резолюція визначає Росію як державу-окупанта, вдалося створити супротив зверхності та підступності Росії, тим самим показати, що міжнародне суспільство є солідарним у боротьбі з цим небезпечним викликом сучасності.

Україна щиро вдячна Словенії, яка виступила співавтором вирішального для України документа - Резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна», яку було прийнято в 2017 році на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН!

Однак, офіційна Москва, на жаль, як продовжувала, так і продовжує реалізовувати агресивну політику, яка направлена на викорінення всього українського на тимчасово окупованій українській землі, включаючи і населення.

У доповідях Верховного комісара ООН з прав людини чітко зазначається, що ситуація з правами людини в окупованому Криму значно погіршилася. Існують «численні та серйозні порушення», вчинені російськими окупантами на півострові.

Росія використовує українських громадян як заручників у своїй війні проти Української держави. На сьогоднішній день в Криму було затримано 456 громадян України, здійснено 112 обшуків помешкань кримських татар, більше 40 громадян відбувають покарання в Криму за сфальсифікованими звинуваченнями, а 20 українських громадян вивезені до в’язниць Росії.

Можна навести ще один яскравий приклад щодо однієї із таких жертв - Володимир Балух, якого було ув’язнено на чотири роки лише за те, що над його будинком майорів український прапор.

Наразі міжнародна спільнота намагається ефективно використати всі можливі інструменти впливу, які дозволять примусити Росію повернути Українській державі незаконно «відібрану» територію. Тому на даному етапі слід продовжувати посилювати всі наявні механізми задля де-окупації півострова.

Необхідно зазначити, що серйозним викликом як для України, так і для європейського регіону, стануть вибори президента РФ у березні 2018 р., які Москва зухвало планує провести і в окупованому нею Криму, здійснюючи політику насильницької паспортизації громадян України, вручаючи їм російські паспорти та змушуючи до участі у виборах. Цинізм російської влади полягає ще й в тому, що президентські вибори заплановані на дату проведення в Криму т.зв. референдуму, який і був організований цією ж владою.

Спроба організувати вибори на тимчасово окупованій українській території робить ці вибори дуже сумнівними з точки зору їх легітимності, а значить і законність обраного президента теж підлягає сумніву.

Росія свідомо йде на подібні провокації, намагаючись будь-якими методами легалізувати свою владу на півострові.

Міжнародна спільнота має бути рішучою та послідовною у своїх прагненнях встановити мир у європейському регіоні.

Намагаючись відновити свою територіальну цілісність, Україна ініціює міжнародну платформу «Друзі де-окупації Криму», яка об’єднуватиме зацікавлені країни, міжнародні організації, неурядові інституції, впливових політичних лідерів, та стане рушійною силою в процесі звільнення півострова.

Слід підкреслити, що основні цілі платформи, зокрема включають такі напрями:

ü   посилення існуючої політики де-окупації Криму, шляхом координації міжнародних зусиль (дипломатичних, політичних, економічних тощо);

ü   пошук нових інструментів для посилення тиску на Росію в рамках мирної стратегії де-окупації;

ü   моніторинг та захист прав людини в окупованому Криму, сприяння звільненню політичних в’язнів.

Беручи до уваги те, що українці та словенці - єдині у відданості основоположним принципам та нормам міжнародного права, сподіваємося, що Словенія підтримає ініціативу та долучиться до групи борців за справедливість!

У Спільній Декларації наших президентів, яку було укладено у рамках офіційного візиту П.О.Порошенка до Словенії 8 листопада 2016 р., зазначається «…Визнаємо, що суверенність та непорушність кордонів в Україні має ключове і вирішальне значення для безпеки всіх європейських держав.

Повторюємо, що окупація Автономної Республіки Крим та Севастополя з боку Російської Федерації є грубим порушенням міжнародного права. Тому Республіка Словенія залишається вірною невизнанню незаконної анексії Автономної Республіки Крим та Севастополя з боку Російської Федерації».

Україна переконана, що наші друзі й надалі підтримуватимуть політику засудження протиправних дій окупанта, і в такий спосіб підтверджуючи свою відданість та повагу до основоположних принципів та норм міжнародного права.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux