• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році
Опубліковано 23 лютого 2017 року о 12:14

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАГАДУЄ ПРО ОБОВ’ЯЗОК ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ 

ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

Платникам податку на доходи фізичних осіб (далі ПДФО) є зокрема:

Фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи,

Фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.

Не є платником податку ПДФО нерезидент, який отримує доходи з джерела їх походження в Україні і має дипломатичні привілеї та імунітет, встановлені чинним міжнародним договором  України, щодо доходів, які він отримує безпосередньо від провадження дипломатичної чи прирівняної до неї таким міжнародним договором діяльності.

Обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) виникає у платника податку у випадках, передбачених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

 

У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку -отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію (п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ)

Іноземні доходи, отримані у 2016 році фізичними особами - резидентами, оподатковуються за ставками:

ПДФО – 18 відсотків;

ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР – 1,5 відсотки.

 

ВАЖЛИВО!

За результатами звітного податкового року, в якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, в якій зазначає доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (п.п. 170.10.4 170.10 ст.170 ПКУ).

 

Згідно статті 14.1.55.  п.14.1 ст.14 ПКУ дохід, отриманий з джерел за межами України, - будь-який дохід, отриманий резидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, спадщину, подарунки, виграші, призи, доходи від виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими та трудовими договорами, від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до розташованих за межами України портів, доходи від продажу майна, розташованого за межами України, дохід від відчуження інвестиційних активів, у тому числі корпоративних прав, цінних паперів тощо; інші доходи від будь-яких видів діяльності за межами митної території України або територій, непідконтрольних контролюючим органам.

 

ТЕРМІНИ

ПОДАННЯ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ТА СПЛАТИ ПОДАТКОВОГО ЗОБОВЯЗАННЯ

Категорія платника податку

Термін подання декларації*

Граничний термін сплати податкового зобов’язання

Громадяни

До 1 травня року, що настає за звітним

До 1 серпня року, що настає за звітним

*Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний та святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п.49.20 ст.49 ПКУ)

 

У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену Кодексом та іншими законами.

У 2017 РОЦІ

ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ ПОДАЄТЬСЯ

ЗА НОВОЮ ФОРМОЮ

Сума отриманих за межами України доходів (перерахованих у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діяв на момент нарахування (отримання) таких доходів), відповідні податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, інформація щодо країни походження доходу та назви валюти відображаються у рядку 10.6 декларації без заповнення окремого додатку.

Сума податків, сплачених за кордоном, на яку платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання згідно ПКУ, вказується у рядку 21 декларації.

 

СПОСОБИ ПОДАННЯ

ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ

 • особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
 • надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

 • Засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. При поданні податкової звітності в електронній формі – не пізніше останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux