• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Стаття Посла М.Ф.Бродовича "Наша мета незмінна: членство в ЄС та НАТО"
Опубліковано 19 березня 2019 року о 09:48

П’ять років тому Україна стояла на політичному роздоріжжі: чи продовжувати традиційне партнерство з Росією, чи приєднатися до сім’ї демократичних країн Європи.

Доленосне рішення, яке було прийняте керівництвом країни, вивело Україну на якісно новий рівень розвитку, що дозволило досягти значного прогресу як в економічному, так і в політичному сенсі, зокрема на європейському та євроатлантичному треках, а найголовніше – ствердити Україну на політичний карті світу як незалежну, самодостатню та проєвропейську країну.

У лютому Україна відзначила п’яту річницю Революції Гідності, яка показала не лише Європі, а й всьому світові, рішуче налаштовану, незалежну, інтелектуально розвинену українську спільноту, яка готова боротися за своє світле майбутнє, відстоювати своє невід’ємне право бути членом сім’ї європейських народів.

Протягом останніх 5 років Україна досягла значних успіхів у реалізації комплексного пакету системних реформ у ключових секторах. Темпи реформування прискорюються, незважаючи на російську агресію.

Ефективне впровадження Угоди про асоціацію залишається ключовою рушійною силою. Наразі можна окреслити такі здобутки як на національному рівні, так і у сфері зовнішньої торгівлі:

 • у 2018 році експорт товарів з ЄС до України збільшився на 15%, а імпорт – на 10%;
 • експорт українських товарів до ЄС досяг свого історичного максимуму. Попередній рекорд був встановлений у 2008 році - році, коли розпочалися переговори щодо приєднання України до Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі;
 • очікуване зростання ВВП у 2019 році становитиме 3% в порівнянні з 2018 роком;
 • Україна піднялася на 71-ше місце в рейтингу Світового банку «Doing Business/Ведення бізнесу» (у 2015 році – 96-те місце).

Позитивну тенденцію в економічних відносинах ми спостерігаємо також між Україною та Словенією, оскільки з 2016 року обсяги взаємної торгівлі зростають по всім позиціям. Якщо у 2015 році загальний товарообіг сягав близько 150 млн. євро, то за 2018 рік обсяг зріс  майже в півтора рази та склав понад 220 млн. євро.

Владою України проводиться низка важливих реформ у соціальному секторі, започаткованих наприкінці 2017 року, зокрема у сфері пенсійного забезпечення, охорони здоров’я та освіти.

Завдяки консолідованій роботі Президента, Уряду та Парламенту вдалося здійснити перший етап реформи децентралізації:

 • в Україні створено 876 окремих територіальних громад (ОТГ);
 • місцеві бюджети зросли майже до 8,5 млрд дол США;
 • 1,5 млн га сільськогосподарських земель було передано у власність ОТГ.

Продовжується реформа банківського та енергетичного секторів, зокрема сфери енергоефективності, яка суттєво просунулася внаслідок впровадження Фонду енергоефективності із суттєвою фінансовою підтримкою ЄС.

У цьому зв’язку хотів би відзначити, що словенські компанії розглядають український ринок як перспективний для ділового співробітництва не лише в плані використання експортного потенціалу українських підприємств, але й шляхом залучення інвестицій в економіку України. Такі провідні компанії, як Riko d.o.o., Esotech d.d. вже не перший рік беруть активну участь та виграють тендери, що оголошуються зокрема українськими муніципалітетами, наприклад, щодо будівництва сонячної електростанції неподалік від Києва.

Необхідно підкреслити, що неабиякі зміни відбулися у визначенні стратегічного курсу України на наступні роки. Зокрема, 7 лютого 2019 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Конституції, які чітко закріплюють в Основному Законі держави незворотність цивілізаційного вибору України, яким є європейська та євроатлантична інтеграція.

Членство України в ЄС та НАТО матиме глибоке цивілізаційне значення. Адже приєднання до цих організацій означає для незалежної України передовсім об’єднання з державами зі спільними демократичними цінностями, які цілком поділяє український народ.

Беручи до уваги прогресивність та перспективність України, яку вона показала за останні п’ять років, можна стверджувати, що українська держава є потужним міжнародним гравцем, який із року в рік буде нарощувати свій політичний та економічний потенціал. Тим самим стверджуватися на політичній карті світу.

31 березня 2019 року в Україні відбудуться чергові президентські вибори. Українці мають велике сподівання, що наша держава продовжить наслідувати курс, який було започатковано чинним Президентом П.О.Порошенком.

Адже прогрес, якого змогла досягти Україна за останні роки, показав, що стратегічний курс Української держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію ґрунтується на міцному фундаменті. Чимало важливих політичних кроків сприяли її міжнародному визнанню та зміцненню авторитету, як одного з визначальних чинників безпеки й стабільності в Європі та світі.

Впевнений, що Україна продовжить йти своїм власним шляхом – шляхом звільненням від колоніальної залежності від Росії, шляхом послідовного курсу на набуття членства в ЄС і НАТО, якого незмінно дотримується та декларує чинний Президент.

У цьому контексті хотів би висловити щиру вдячність Словенії за незмінну підтримку територіальної цілісності та незалежності України, яку моя держава відчуває як на двосторонньому рівні, так і в рамках міжнародних організацій, а також за підтримку євроатлантичних прагнень моєї країни.

Посилання на статтю у виданні Portal Plus - https://www.portalplus.si/3131/ukrajina-in-predsedniske-volitve/ 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux