Торгово-промислова палата України та CEP (Centre for European Perspective, Словенія) підписали Меморандум про співпрацю у рамках українсько-словенського форуму енергетики в Любляні.
Українсько-словенський бізнес-форум «Енергетична сфера: партнерства для співпраці та проектів відновлення» відбувся 10 грудня 2025 року у замку Ябле, Любляна.
Участь у заході взяли представники 70 компаній. Український бізнес на форумі представили 10 компаній зі сфер логістики, сонячної енергетики, нафтогазової галузі та суміжних енергосекторів.
Українські компанії презентували свої можливості словенській бізнес-спільноті та познайомились із словенським енергетичним сектором.
«Словенія має одну з найвищих часток відновлюваних джерел енергії в Європі, унікальний досвід у гідроенергетиці, розумних мережах та енергоефективності в промисловості та будівлях.
Словенські компанії вже активно працюють в Україні: вони постачають трансформатори, інвертори, системи моніторингу та беруть участь у тендерах ЄБРР та ЄІБ. Ми організували цей форум, бо наші підприємства можуть зробити набагато більше – будувати сонячні та вітрові електростанції з BESS, модернізувати розподільчі мережі та створювати спільні консорціуми для програм Енергетичного співтовариства та європейських фондів», - сказав під час підписання меморандуму Валерій Король, віцепрезидент ТПП України.
Він наголосив, що поглиблення співпраці зі Словенією - ще один історичний крок з особливим акцентом на реконструкцію України.
