Посол України в Республіці Словенія А.Таран: «Привид людожерства, геноциду та неофашизму знову літає над Старим Світом. Чи не були тисячі жертв Другої світової війни марними?»
Дорогі друзі.
Сьогодні, 8 травня, все прогресивне людство відзначає радісну, та в той же час надзвичайно важку, з гірким присмаком сліз, поту та крові річницю спільної перемоги над нацизмом. В цей день, День пам’яті та примирення, ми вшановуємо пам’ять всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Українці в складі антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Нажаль, ціна цього вагомого внеску – надзвичайно великі втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України, таких як кримські татари та євреї. За цей період загинуло понад вісім мільйонів осіб. Тому, як й інші народи Європи, в тому числі словенці, ми добре знаємо гірку ціну війни.
Немає сенсу нагадувати, що Друга світова стала можливою через підступну змову антигуманних, тоталітарних режимів – нацистського і радянського, спадкоємицею якого вважає себе російська федерація, де керівництво країни прагне привласнити собі перемогу над нацизмом.
У російській федерації відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворилося на унікальне потворне явище «побєдобєсія», метою якого є привласнення собі статусу «головного переможця», виправдання агресивної ідеологічної мобілізації громадян, пропаганда війни та плекання безвідповідального та безпідставного реваншизму зверхності над іншими народами незважаючи на беззаперечний факт, що жодна країна не має претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога над нацистами в 1945 році стала можливою внаслідок титанічних зусиль десятків держав і сотень народів.
Саме тому, запроваджуючи у 2015 році відзначення Дня пам’яті та примирення 8 травня, українська держава прагнула відокремитися від нав’язуваного російським режимом підходу до цієї події та приєднатися до європейського традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні.
Для виправдання своєї агресивної політики росія використовує, зокрема, і гебельсовський арсенал пропагандистських кліше, на кшталт "необхідності захисту російськомовного населення на території України", по типу гасла щодо "необхідності захисту судетських німців", " історично своїх земель" тощо.
На теперішній час є очевидним прагнення кремля використати причетність росіян до перемоги над нацизмом для морального обґрунтування своєї агресивної загарбницької політики і кульмінацією цього стало злочинне повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.
Ця надзвичайно жорстока війна, розв'язана російськими агресорами, супроводжується жахливими бомбардуваннями мирних українських міст та селищ, знищенням критичної інфраструктури, в тому числі, лікарень, шкіл та дитячих садочків, масовими вбивствами мирного цивільного населення, ґвалтуванням жінок, масовою депортацією дітей з окупованих територій, катуванням полонених українських воїнів, цілеспрямованим знищенням української культурної спадщини. Ці злочинні дії російської армії є справжнім геноцидом українського народу.
В той же час, зрозуміло, що кремлівське керівництво має за мету захоплення не лише України. Йдеться про великі імперські амбіції росії, яка прагне змінити європейські кордони на свою користь. Вважаю, не буде перебільшенням сказати, що під сумнів ставиться вся система європейських демократичних цінностей та міжнародної безпеки.
Така політика росії, також, як свого часу, дії нацистської Німеччини, вимагає об'єднання всіх цивілізованих країн світу для рішучих дій по захисту миру і демократії, зупинення російської агресії зараз та створення надійної системи колективної безпеки для позбавлення росії можливості щодо повторення таких дій у майбутньому.
Сьогодні Україна захищає не лише свою територію, свою культуру, своє право жити в демократичній країні Європи, а й мир і безпеку всієї Європи.
Перемога України над російськими агресорами дасть можливість створити нову європейську і світову систему колективної безпеки та поваги до територіальної цілісності країн і забезпечення можливостей збереження миру, свободи та поваги до демократії.
Я щиро вдячний всім нашим міжнародним партнерам, які не мали сумнівів щодо питання підтримки України у нашій боротьбі. Серед них одне з поважних місць по праву займає Республіка Словенія.
Ми глибоко вдячні словенському Уряду та всьому словенському народу за те, що ви без вагань простягнули руку допомоги Україні. Впевнений, що ваш внесок в нашу спільну майбутню перемогу над новітними "рашистами" буде закарбований на сторінках підручників з історії, а вашим воїнам не доведеться брати в руки зброю для захисту своєї землі від зухвалого та підступного агресора.
Ми маємо пам’ятати ті страшні жертви та страждання, що випали на долю наших народів під час Другої Світової війни, і не допустити повернення страшних часів геноциду проти людства та знищення мирного життя мільйонів людей.
https://www.24ur.com/novice/tujina/ukrajina/pismo-ukrajinskega-veleposlanika.html
