У треті роковини з початку повномасштабної війни росії проти України в історичному центрі Любляни відбулися мітинг та мирна хода на підтримку України, які були організований українською громадою в Словенії за сприяння Посольства України.



Захід відвідали словенські високопосадовці, іноземні посли, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Республіці Словенія, представники політичних, культурних та наукових кіл, словенські депутати, представники словенських ЗМІ, представники українських та словенських громадських організацій, громадяни України, які вимушено перебувають на території Словенії у зв’язку з війною, активісти української громади, словенські друзі України.

Під час заходу до присутніх з промовою звернувся Посол України в Словенії П. Бешта, який висловив вдячність за міцну підтримку та солідарність з Україною з боку Словенії та інших міжнародних партнерів.

«Сьогодні також ми вшановуємо пам’ять героїв - Збройних Сил, волонтерів, лікарів, всі, хто став на захист своєї землі. Маємо зробити все, щоб їх жертва не була марною» - наголосив Посол України та запросив всіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання світлу пам'ять загиблих українських воїнів.

Хор української громади «Дерево Волі» виконав акапелло державні гімни України та Словенії, а також низку українських народних пісень. Представники української громади також виголосили промови та закликали до активної підтримки України.



Після мітингу відбулась мирна хода центральними вулицями Любляни, під час якої лунали слова підтримки на адресу України та вдячності словенському народу за підтримку, патріотичні гасла та українські народні пісні.

Ми дякуємо всім учасникам заходу за дуже важливий для України та всього українського народу сигнал щодо єдності та солідарності.


Разом переможем та відновимо справедливий та міцний мир для України та Європи!
Слава Україні!