11 лютого 2026 року, напередодні четвертих роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ми відкрили Український кіноклуб у Любляні — простір, у межах якого цього року відбудуться покази п’яти українських фільмів.
Щиро дякуємо Факультету кіно, радіо і телебачення Люблянського університету за цю можливість, зокрема заступнику декана Мірану Зупанічу.
На нашому заході ми були раді вітати почесну гостю — Міністерку закордонних та європейських справ Республіки Словенія Таню Файон.
Із вступним словом до глядачів звернувся Посол України в Словенії Петро Бешта, наголосивши, що кіноклуб стане важливим простором для представлення глибини української культури — як історичної, так і сучасної. Це можливість говорити про Україну мовою мистецтва — чесно, емоційно та змістовно.
В рамках кіноклубу відбувся показ першого фільму «З любов’ю з фронту», який є історією української кінорежисерки, що з початку повномасштабного вторгнення змінила камеру на зброю, але продовжує вести відеощоденник для свого п’ятирічного сина — як свідчення любові, пам’яті та боротьби за майбутнє.
Після перегляду відбулося обговорення та рефлексія учасників під модераторством Ульяни Чеботаренко за участі пані Анастасії — українки, яка нині живе в Словенії, тоді як її чоловік воює на фронті. Щиро дякуємо всім військовослужбовцям, які боронять нашу Україну — кожен із Вас є Героєм!
Дякуємо всім, хто був разом із нами та розділив ці важливі емоції.