• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Стаття Посла України М.Ф.Бродовича в словенському виданні "Demokracija"
Опубліковано 30 листопада 2017 року о 10:33

Свобода та гідність  —  формула боротьби  за незалежність

Поява на політичній арені вільної та незалежної України стала однією з визначних подій всесвітньої історії ХХ-го століття, закономірним результатом прагнення українського народу бути господарем у власному домі.

Україна постала рівною серед рівних поміж країн світового співтовариства, впевнено йде шляхом поступальних політичних та економічних реформ, та у 2017 році відзначила 26-ту річницю своєї незалежності.

26-й рік Незалежності України хоч і не ювілейний, але став особливим, оскільки відзначився багатьма позитивними подіями, які залишать свій слід в українській історії і вплинуть на майбутнє.

Впродовж останніх трьох років Українська держава переживає дуже складні часи, коли повинна захищати свою  незалежність та територіальну цілісність від  нападницьких дій держави-агресора  - Росії, яка, нехтуючи міжнародними принципами та нормами, намагається будь-якими методами посилити свій вплив в регіоні. Результат агресивної та протиправної політики Росії стала незаконна окупація території України - АР Крим та м.Севастополь.

Слід зазначити, що за три з половиною роки війни на Донбасі російська збройна агресія проти України принесла чималі жертви:

- загальна цифра жертв війни на Сході України сягає більше 34 тис.;

- загинуло більше 11 000 людей, серед яких майже 3300 українських військових;

- 1,8 млн українців переселені з Донецької та Луганської областей до інших регіонів України;

-  7% території України знаходиться під окупацією Росії;

-  20% української економіки та промислових об’єктів захоплено або знищено російською стороною.

Навіть після того, як Україна ініціювала Мінський процес, а також після неодноразово оголошеного припинення вогню, ми кожен день отримуємо звіти про втрати та обстріли російськими бойовиками українських позицій на передовій.

Через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону Росія продовжує постачання зброї, боєприпасів та пального на окуповану територію Донбасу для посилення підрозділів регулярних військ РФ та підтримуваних нею незаконних збройних формувань. Всупереч Мінським домовленостям, продовжує окупаційна влада перешкоджати доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до неконтрольованої ділянки кордону. Під виглядом «гуманітарних конвоїв» відбувається постачання терористам зброї, боєприпасів і амуніції.

Однак, незважаючи на це, завдяки мужності українських воїнів та солідарності міжнародної спільноти Україна зуміла гідно протистояти державі-агресору та провадити ефективну безпекову політику в регіоні.

У цих надзвичайно складних умовах Україна здобула низку реальних перемог на євроінтеграційному треку та дала поштовх до народження сильного громадянського суспільства. 

Революція гідності показала не лише Європі, а й всьому світові, рішуче налаштовану, незалежну, інтелектуально розвинену українську спільноту, яка готова боротися за своє світле майбутнє, відстоювати свої невід’ємні права на  буття. Україна продемонструвала свою солідарність із Європейським  Союзом, а, в свою чергу, ЄС продемонстрував єдність по відношенню до України.

Свобода та гідність усієї нації і кожної людини — ось формула боротьби України за незалежність, інтегрованості у цивілізаційний простір Європи та ціннісний фундамент відродженого українського суспільства й держави.

Впродовж двадцяти шести років незалежності Україна утвердилася як демократична, суверенна і соборна європейська держава, зміцнила свої міжнародні позиції, підтвердила омріяне у віках право на самовизначення реальними здобутками державотворення. Можна окреслити такі здобутки української держави:

ü     Зростання ВВП у 2016 році становило 2,2% в порівнянні з 2015 роком.

ü     Україна піднялася у світових рейтингах:

-         на 32 позиції в рейтингу Світового Банку «Doing Business/Ведення бізнесу»;

-         на 25 позицій в рейтингу ООН з розвитку електронного урядування (E-Government Development Index);

-         на 16 позицій в «Strength of Investors Protection/ Захист інвестицій» глобального індексу конкурентоспроможності Світового економічного форуму.

ü     Україна входить до елітної дев’ятки країн, що мають замкнутий технологічний цикл створення і виробництва авіатехніки.

ü     Україна входить до п’ятірки країн, що мають замкнутий цикл виробництва космічних ракет. Вітчизняні підприємства володіють 17 із 22 відомих у світі технологій і беруть участь у 50 міжнародних проектах.

ü     Україна як ІТ hub (к-сть укр стартапів збільшилась на 237 % у порівнянні з 2014 р. Технологічні інноваційні рішення “Made in Ukraine” у сфері менеджементу, кібер-безпеки, банківських та фінансових операцій користуються великим попитом на глобальному ринку);

ЄС та НАТО

Стратегічний курс Української держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію ґрунтується на міцному фундаменті. Чимало важливих політичних кроків сприяли її міжнародному визнанню та зміцненню авторитету як одного з визначальних чинників безпеки й стабільності в Європі та світі.

Після перемоги в Україні Революції Гідності, 13 березня 2014 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі», якою підтверджується незворотність курсу України на європейську інтеграцію, метою якої є набуття членства в Європейському Союзі. З підписанням та ратифікацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відносини сторін почали розбудовуватися у якісно новому форматі політичної асоціації та економічної інтеграції. 

Необхідно відзначити ефективність проведення широкомасштабних реформ, які були необхідними для започаткування безвізових поїздок для громадян України, зокрема у сфері боротьби з корупцією, забезпечення прав людини, управлінні кордонами та міграцією. Запровадження в червні 2017 р. безвізового режиму є сигналом того, що країни ЄС визнали прогрес, якого досягла України, а також вбачають в українській державі надійного партнера. 11 червня назавжди закарбується в історії України як остаточний вихід з Російської імперії. Саме заради європейських цінностей українці вийшли на Революцію Гідності, вимагаючи реформ і європейської інтеграції.

1 вересня 2017 року Україна відсвяткувала вступ в дію Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка стала першим і надзвичайно важливим кроком повернення Української держави до європейської родини.

6 липня 2017 року Президент України П.О.Порошенко підписав Закон, яким закріплюється курс України на набуття членства в НАТО як стратегічного зовнішньополітичного пріоритету держави. Наразі Україна має достатні політико-правові передумови для повного інституційного зближення з Північноатлантичним альянсом.

Саме у 2017 році Україна і НАТО відзначають 20-у річницю започаткування особливого партнерства (9 липня 1997 року підписано Хартію про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору). Упродовж двох десятиліть спільної історії саме сьогодні співробітництво між Києвом та Альянсом проходить випробування у протистоянні реальній загрозі світовій безпеці – агресивній Росії.

Консультації і співробітництво між Україною і НАТО охоплюють широке коло галузей: операції з підтримання миру, реформування структур безпеки і оборони, безпосереднього військового співробітництва й озброєнь. Активно розвивається співпраця у сфері багатонаціональних навчань.

Ефективність спільних військових навчань України з країнами-членами НАТО була доведена на етапі залучення ЗСУ до виконання завдань у рамках Антитерористичної операції на Сході України.

Впроваджується Концепція розвитку сектору безпеки і оборони України. Укладено 5 угод щодо стандартизації НАТО. Наразі впроваджуються 12 військових стандартів НАТО, тим самим підвищується професіоналізм Української армії: 70 000 осіб підписали контракт з українськими Збройними Силами.

У 2017 році у параді військ на честь Дня Незалежності України вперше взяли участь військовослужбовці НАТО. Це стало суттєвим показником того, наскільки за останні роки зміцнилося партнерство між Україною та Альянсом. У Параді військ також взяли участь керівники оборонних відомств і військовослужбовці Збройних Сил Великої Британії, Грузії, Естонії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії і Сполучених Штатів Америки.

 Слід зазначити, що членство України в ЄС та НАТО матиме глибоке цивілізаційне значення. Адже «входження» до організацій означає для незалежної України передовсім приєднання до сім’ї цивілізаційних держав зі спільними демократичними цінностями, які цілком поділяє український народ.

Беручи до уваги прогресивність та перспективність України, яку вона показала за останні роки, можна стверджувати, що українська держава є потужним міжнародним гравцем, який із року в рік буде нарощувати свій політичний та економічний потенціал. Тим самим стверджуватися на політичній карті світу.

25-та річниця встановлення дипломатичних відносин між Україною та Словенією

У 2017 році Україна відзначає ще одне, не менш важливе, досягнення – 25 річницю встановлення дипломатичних відносин з Республікою Словенія. Впродовж 25 років між Україною та Словенією сформувалося міцне й надійне підґрунтя для плідного співробітництва, яке розвивається й продовжуватиме розвиватися у дусі поваги та взаєморозуміння.

Додатковим свідченням подальшого поглиблення дружніх відносин між державами став офіційний візит Президента України Петра Порошенка до Словенії 8 листопада 2016 року та прийнята за його підсумками Спільна декларація Президента України Петра Порошенка та Президента Словенії Борута Пахора. Декларація стала певною мірою Дорожньою картою подальшого розвитку двосторонніх відносин.

Символічним є ще й те, що і Україна, і Словенія мають спільні погляди з ключових питань міжнародного порядку денного, зокрема держави віддані мирному вирішенню конфліктів та повазі до рішень міжнародних судів і трибуналів, віддані основоположним принципам та нормам міжнародного права, зафіксованим у засадничих документах ООН і ОБСЄ, зокрема повазі до незалежності, суверенітету, непорушності кордонів та територіальної цілісності держав, віддані демократичним стандартам та принципу верховенства права.

Візит став свідченням того, що країни зацікавлені у поглибленні всебічного партнерства, заснованого на засадах солідарності та взаємної підтримки у політичній, торговельно-економічній, науково-технічній, культурній, гуманітарній та інших сферах.

Україна вдячна Словенії за незмінну позицію щодо підтримки у боротьбі за територіальну цілісність, незалежність та суверенітет, а також надану гуманітарну допомогу, зокрема реалізацію таких проектів:

-           програма оздоровлення українських дітей, які проживають у регіонах, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, в оздоровчому комплексі Червоного Хреста Словенії «Дебелі Ртіч» в  м. Анкаран на узбережжі Адріатичного моря;

-           психологічна реабілітація українських дітей, батьки яких загинули або були поранені в ході Революції гідності або в зоні АТО на Сході України, в оздоровчому комплексі Червоного Хреста Словенії «Дебелі Ртіч» в м. Анкаран на узбережжі Адріатичного моря. За три роки вже пройшли реабілітацію більше 300 українських дітей;

-           в рамках взаємодії з ITF у жовтні-грудні 2015 року, в серпні 2016 року та в липні 2017 року в реабілітаційному центрі«СОЧА» м.Любляна пройшла  протезування та курс реабілітації дівчинка з України Наталія Лафазан;

-  Словенія прийняла чотирьох українських військовослужбовців, поранених в ході АТО на Сході України, для проходження реабілітації.

Все це є свідченням того, що українці та словенці - єдині у відданості основоположним принципам та нормам міжнародного права, зафіксованим у засадничих документах ООН і ОБСЄ.

Саме тому є впевненість, що існуючі відносини та домовленості тільки зближуватимуть наші народи, покращуватимуть взаєморозуміння та зміцнюватимуть співробітництва, адже ми, українці та словенці, об’єднані великою слов’янською сім’єю, пов’язані на культурному, історичному, ментальному і навіть мовному рівнях.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux