• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Увага, з 2 квітня діють нові правила транзиту іноземців через Угорщину
Опубліковано 11 квітня 2020 року о 17:10

2 квітня ц.р. вступила в дію Постанова Уряду Угорщини №81/2020. (IV. 1.), в якій залишено в силі заборону в’їзду в Угорщину для громадян іноземних країн. 

Водночас, даною постановою Начальнику Головного управління національної поліції надано право звільняти від заборони в’їзду в Угорщину (http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/hiteles/MK20062.pdf):

- громадян сусідніх із Угорщиною країн;

- іноземних громадян з метою гуманітарного транзиту.


Для цього Начальнику Головного управління національної поліції надано право видавати окремі розпорядження, якими регламентуються порядок перебування на території Угорщини для вищезазначених категорій іноземців, маршрути руху, місця зупинки та правила здійснення транзитного руху територією країни.

Відповідно до зазначеної постанови Уряду підготовлене та 2 квітня ц.р. набрало чинності Розпорядження Начальника Головного управління національної поліції Угорщини №29000/9828/2020 щодо правил для здійснення перетину кордону Угорщини іноземними громадянами в умовах дії обмежувальних заходів по протидії розповсюдженню вірусу COVD-19 (http://www.kozlonyok.hu/kozlonyok/Kozlonyok/12/PDF/2020/17.pdf).

Відповідно до зазначеного розпорядження, громадяни сусідніх з Угорщиною країн та країн, з якими існують двосторонні домовленості про здійснення гуманітарного транзиту (положення щодо гуманітарного транзиту стосується виключно громадян Румунії, Болгарії, України, Словенії, Хорватії та Молдови), мають право перетину кордону Угорщини на в’їзд у наступних випадках:

- іноземний громадянин погоджується пройти медичну перевірку під час перетину кордону та дана перевірка не встановлює факту підозри зараження коронавірусом COVID-19;

- іноземний громадянин може в’їхати до Угорщини виключно з метою гуманітарного транзиту територією країни, зобов’язується покинути територію Угорщини по визначеному органами влади транзитному коридору у найкоротший термін (час здійснення транзиту гуманітарними коридорами по території Угорщини визначено з 21.00 год. до 05.00 год.);

- зупинки у рамках використання гуманітарного коридору на території Угорщини мають здійснюватися у мінімально необхідній для перетину території країни кількості, у визначених органами влади зонах відпочинку та АЗС;

- громадяни сусідніх країн можуть здійснювати в’їзд на територію Угорщини у разі підтвердження мети та умов в’їзду, які визначаються двосторонніми домовленостями, а також за умов проходження медичної перевірки під час перетину кордону у разі, якщо дана перевірка не встановлює факту підозри зараження коронавірусом COVID-19;

- зазначене рішення набуває чинності з 02.04.2020 року та не підлягає оскарженню, у т.ч. судовому.


Це значить, що громадяни сусідніх з Угорщиною країн, а також громадяни країн, з якими досягнуто двосторонні домовленості про гуманітарний транзит територією Угорщини, мають право в’їзду до Угорщини без отримання попереднього дозволу угорської сторони.

Громадяни інших країн з метою здійснення гуманітарних транзитних перевезень громадян України територією Угорщини мають звертатися до Головного управління національної поліції Угорщини для отримання спеціального дозволу на в’їзд за наступними контактними даними: ugyfelszolgalat@orfk.police.hu.

Обов’язковою умовою отримання зазначеного спеціального дозволу є наявність у заявника медичної довідки про проходження тестів на наявність коронавірусу COVID-19 та відсутність підозри на наявність захворювання.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux